Project Description

Co to takiego „Wioska na drzewach”

„Wioska na drzewach” to mówiąc krótko kilka specjalnych platform rozwieszonych nieopodal siebie, na pniach drzew i połączonych ze sobą siecią mostków linowych. Dzięki nim można bezpiecznie spędzić noc w koronach drzew i z góry obserwować leśne życie. To świetne narzędzie integracji i szkoleń interpersonalnych. Wiszące w bezpośredniej bliskości siebie konstrukcje, ze stalowego szkieletu i siatki bezpieczeństwa, będącej powierzchnią użytkową, utworzyły coś na wzór kryjówki Robin Hooda, nadrzewną osadę.. Platformy rozsiane w koronach drzew, zasiedlone przez ludzi lubiących odpoczynek na świeżym powietrzu, zaczęły do złudzenia przypominać wioskę Ewoków z VI części StarWars. Stąd pomysł, aby konstrukcje jako całość nazwać wioską na drzewach.

Od dzieciństwa lubiłem domki na drzewach, jak większość dzieci. W wieku dorosłym wróciłem do takiego marzenia, chcąc stworzyć coś, co będę mógł powiesić w każdym lesie i w niemal każdym urokliwym miejscu tak, aby nie zniszczyć jego pierwotnego piękna. Dotychczas hamaki wydawały się najlepszym rozwiązaniem i to dzięki próbie spania wysoko na drzewie w hamaku, powstała myśl o skonstruowaniu czegoś jeszcze wygodniejszego.

Do głowy przyszedł mi plan stworzenia platform, które w prosty sposób bedzie można złożyć i rozłożyć, oraz przytwierdzić wszędzie tam, gdzie starczy liny. Takie mobilne „podłogi” to doskonała podstawa do hamakowania w nietypowych miejscach i na nietypowych wysokościach.

Galeria zdjęć archiwalnych

Spełnione marzenie

Postawiłem sobie za cel utworzenie przestrzeni wśród drzew, gdzie można odpocząć inaczej. Początkowo raczej dla siebie, ale szybko okazało się, że nie tylko ja marzyłem o noclegu w koronach drzew. Chciałem żeby powstało rozwiązanie, które sprzyjać będzie rekreacji dla całych grup osób.

Udało się to z nawiązką, bo obecnie dysponuję kilkoma niezwykle wygodnymi i praktycznymi platformami, mam doskonałe miejsce instalacji, po pięciu latach od premiery wioska wciąż budzi zainteresowanie, a współpraca z Lesovik Outdoor Hammoks niezwykle wzbogaca możliwości zastosowania wioski na drzewach. Rozwiązanie chronione jest w urzędzie patentowym, bo wioska na drzewach ujawniła dodatkowe zalety w team building i stała się inspiracją dla wielu. W zasadzie od momentu, kiedy wioska na drzewach pojawiła się na rynku, coraz więcej firm i instytucji odważa się na pokazanie świata z góry, lub produkcję czegoś co zawiśnie wysoko.

Sukces wioski na drzewach

Bardzo się cieszę, że projekt tak dobrze jest odbierany nie tylko przez uczestników i to w zasadzie od poczatku istnienia. Telewizja, gazety, no i oczywiście internet, czy to w postach, czy artykułach – Wioska na drzewach, zbiera bardzo pochlebne opinie i jak to się mówi, „zrywa papę z dachu”.

Wydarzenie odwiedzały ekipy telewizji regionalnej, a materiał pokazany był także w Teleexpressie. Kazda kolejna edycja motywowała uczestników do pisania artykułów wspomnień i spostrzeżeń.

Przez niemal cały rok z wioski na drzewach mogą korzystać grupy zorganizowane. Wystarczy skontaktować się ze mną przez email: ltulej@gmail. com. Platformy przez niemal cały rok zawieszane są w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, która zapewnia bezpośrednią bliskość dzikiej przyrody. Platformy wykorzystywane są jako stacjonarne miejsce do spotkań, szkoleń i konferencji.

Dla mnie Wioska na Drzewach była twardym resetem, który bez brania urlopu pozwolił mi na odetchnięcie pełną piersią.

Aneta Chmielińska, No chodź będzie fajnie

Wioska w drzewach to bez wątpienia ciekawa propozycja dla szukających aktywnej formy spędzania czasu.

Andrzej Kawalek, Z Warszawy na weekend
[..]powiem Wam jedno, na tych szkoleniach spotyka się jedynie wyjątkowe osoby o niebanalnych zainteresowaniach i doświadczeniach.

Krzysztof Skrzypek

Profesjonalnie przygotowane platformy są zawieszone za pomocą taśm (pasów) na drzewach. [..] Ciekawe, warte przeżycia doświadczenie.

Radosław Morek

Wioska na drzewach odbywa się kilka razy w roku, jesli chesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się ze mną przez formularz kontaktowy.